top of page

Річний звіт про діяльність закладу

Звіт керівника

дошкільного навчального закладу № 24 «Ластівка» комбінованого типу Мелітопольської міської ради Запорізької області

 перед громадськістю за 2020/2021 н. р.

 

            Звіт складений відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 р. № 178 та з метою інформування громадськості про діяльність дошкільного навчального закладу в 2020/2021 навчальному році.

Метою звітування відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом; прозорість прийняття й виконання управлінських рішень.

Дошкільний навчальний заклад №24 «Ластівка» комбінованого типу здійснює свою діяльність відповідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про охорону дитинства» та інших чинних актів вищих органів державної влади.

Матеріально – технічне забезпечення

Дошкільний заклад працює за 5 – денним робочим тижнем. Режим роботи закладу 6.30 – 18.00 Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня - оздоровчий період. Дошкільний заклад працює в україномовному режимі.

Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, або осіб, що їх замінюють, ксерокопії свідоцтва про народження дитини, медичної довідки, довідки про епідеміологічне оточення, що відповідає п.6 «Положення про дошкільний заклад».  

За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 127 місць для дітей від 2 до 6(7) років. В 2020/2021 н. р. списочний склад дітей становить 139 дитини, з них 17 дітей з пільгових категорій.

Заклад має всі необхідні умови для вирішення загальноосвітніх, фізкультурно-оздоровчих, корекційних задач. Приміщення і територія ДНЗ оснащені необхідним інвентарем, перебувають у гарному стані, постійно поповнюються, оновлюються і ремонтуються обладнання.

Групи комплектуються залежно від умов роботи закладу та віковими ознаками, оснащені меблями, інвентарем, посібниками, іграшками згідно сучасних вимог. В наявності  5 кабінетів: методичний, медичний, логопедичний, кабінет психолога, керівника музичного і музична зала. Ці приміщення оснащені і використовуються у відповідності до нормативних вимог.

В музичній залі представлені сучасні технічні засоби навчання: програвач, мультимедійна дошка, нетрадиційні дитячі музичні інструменти та дитячі інструменти відповідно програми. Але спортивний інвентар потребує оновлення та осучаснення.

Роботу щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу організовано разом з управлінням освіти Мелітопольської міської ради та з членами батьківського комітету.

Слід зазначити, що місцевий бюджет повністю забезпечує заклад миючими та дезінфікуючими засобами, туалетним папером, серветками, лампами, віниками, канцтоварами для роботи педагогів, будматеріалами, піском, також здійснюється оплата за послуги інтернет провайдерів, служби охорони закладу, дератизація, комп'ютерні комплектуючі (заправка картриджів, фарба для принтеру). 

Кадрове забезпечення

ДНЗ забезпечений педагогічними кадрами згідно із штатним розкладом на 100%, праця педагогів упорядкована відповідно  до нормативних норм, передбачених Колективним договором.

В дошкільному навчальному закладі № 6 працює 39 співробітників, з них  18 педагогів:  5 педагогів мають категорію спеціаліст, 5 – спеціаліст першої категорії,  3 – спеціаліст другої категорії, 2 педагоги – 9 тарифний розряд, вища – 3 педагоги.

Важливим етапом у підвищенні методичного та професійного рівня педагогічного колективу стала  атестація (5 педагогів) і курсова перепідготовка (2 педагоги). За результатами атестації педагоги відповідають займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» - 2 педагоги, відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» - 1 педагог, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» - 1 педагог,  присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 1 педагог.

Між адміністрацією і трудовим колективом ДНЗ складений Колективний договір, ухвалений на зборах трудового колективу. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально-економічних, виробничих і трудових відносин.

 Управлінська діяльність в кадровому питанні  спрямована на:

Ø    створення системи роботи в умовах інноваційної діяльності;

Ø    включення всіх учасників освітнього процесу в дослідницьку, проектну діяльність;

Ø комплексний підхід в організації якісної освітньої діяльності відповідно до індивідуальних запитів та можливостей кожної дитини;

Ø    збільшення інтересу до професії та розвиток професійної компетентності;

Ø    участь в конкурсах професійної майстерності, творчого спрямування;

Ø    узагальнення і вивчення передового досвіду з оновлення змісту дошкільної освіти та виховання;

Ø  активізація педагогів на підвищення професійного рівня через атестацію на кваліфікаційні категорії;

Ø    підвищення конкуренто спроможності закладу.

Організація харчування, забезпечення фізичного розвитку та оздоровлення, охорона праці та безпека життєдіяльності.

Постійна увага адміністрації закладу та медичної служби приділяється організації раціонального харчування та збалансованості раціону вихованців, що є основним чинником для підвищення імунітету дитячого організму, зміцнення здоров’я, нормального росту і розвитку. 

Організація харчування в закладі здійснювалась відповідно до нормативно-правових документів: постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах"; "Інструкцією по організації харчування у дошкільних навчальних закладах" (наказ МОН та МОЗ від 17.04.2006 № 298/227) та змін до "Інструкції по організації харчування у дошкільних навчальних закладах" від 26.02.2013 р. № 202/165.

В ДНЗ №24 «Ластівка» створені належні умови для організації харчування дітей всіх вікових груп. Харчоблок та групи забезпечені відповідним посудом та кухонним інвентарем. Заклад 100% укомплектовано працівниками харчоблоку ДНЗ, які мають спеціальну освіту та забезпечують організацію харчування.

Медичною службою закладу здійснюється постійний контроль за постачанням продуктів харчування, санітарним станом харчоблоку та груп ДНЗ. Створена бракеражна комісія, яка здійснює постійний контроль за якістю продуктів харчування. Завгоспом своєчасно подаються замовлення продуктів харчування.

На підставі затвердженого примірного двотижневого меню, щодня складаються меню-розкладки на наступний день, відповідно до затвердженої картотеки страв. Видача готових страв на групи здійснюється лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Щоденне меню розміщується поруч з вікном видачі їжі з харчоблоку та в інформаційних куточках для батьків. Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів старшою медичною сестрою  ведеться Журнал обліку виконання норм харчування.

У цьому році розпочалась робота по поетапному переходу на систему управління безпечністю харчових продуктів – НАССР. Видано накази, створено групу НАССР, оформлено паспорт харчоблоку, визначено контрольні критичні точки.

Одним з пріоритетних завдань, що стоїть перед колективом закладу є  збереження та зміцнення здоров'я вихованців, забезпечення фізичного розвитку кожної дитини та оздоровлення. Вирішення цього питання забезпечується в системі всіма працівниками закладу. Медична служба здійснює постійний контроль за станом здоров'я дітей, аналіз захворюваності проводиться щомісячно, щоквартально та в кінці року.

В закладі постійно проводяться профілактичні заходи задля зниження рівня захворюваності вихованців: 

-   контроль за станом здоров’я дітей;

-   ретельний ранковий фільтр;

-   активний руховий режим;

-   система загартування;

-   профілактичні бесіди з батьками щодо здорового способу життя. 

Удосконаленню системи фізичного виховання в дошкільному закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. 

В дошкільному навчальному закладі належна увага приділяється питанням з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Робота ведеться з усіма учасниками освітнього процесу. Протягом року була проведена потужна робота: 

-  проведений практичний тренінг з евакуації з усіма учасниками освітнього процесу; 

-  систематично проводилася робота з дітьми з питань особистої безпеки в природі, побуті, на дорозі; 

- вихованці та педагоги закладу брали активну участь в Тижнях та Місячниках безпеки.

Протягом 2020/2021 навчального року дитячого травматизму під час освітнього процесу не було.

Співпраця з родиною

Одним із головних пріоритетів у практиці роботи дошкільного навчального закладу на сучасному етапі є співпраця з родиною.

Налагодження дієвих форм спілкування через організацію та проведення  конкурсів, майстер-класів, виставок, акцій; можливості нетворкінгу (спілкування через соціальну мережу Viber, сторінку у Faceboоk, сайт та блоги спеціалістів), дає змогу реалізувати принцип партнерської взаємодії, сприяє осучасненню освітнього процесу, оперативному реагуванню на запити й потреби родин, створенню позитивного іміджу закладу.

Добре зарекомендувала себе робота Консульт пункту, яка забезпечує плідну співпрацю на засадах взаємної довіри й поваги, сприяє досягненню балансу прав, обов’язків і відповідальності всіх учасників освітнього процесу.

Система методичної роботи в контексті виконання річних завдань

З метою розв’язання річних завдань були проведені різні форми методичної роботи семінар-тренінг, семінар-практикум, теоретико-практичний семінар, педагогічний всеобуч, консультації; організована робота творчої групи, колективних переглядів. Підсумком цих заходів стала робота педагогічних рад.

Впроваджуючи в практику інноваційні технології по роботі з дітьми, педагоги провели тематичні, комбіновані та інтегровані заняття в залежності від основних напрямків розвитку Базового компоненту.

Актуальним на сьогодні залишається питання соціалізації старшого дошкільника і тому доцільним було проведення теоретичного семінару «Забезпечення наступності, перспективності ДНЗ і ПШ». Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей старшої групи з правилами поведінки в школі, проводили бесіди про школу,  читали літературні твори,  ходили на екскурсії. З батьками дітей випускної групи проведені батьківські збори із залученням вчителя початкової школи щодо аспектів навчання в Новій українській школі.

Аналіз якості освіти, позитивна динаміка рівня компетентності старших дошкільників, дозволяють говорити про правильно обрану систему роботи педагогів старшої групи і методичної служби в цілому впродовж навчального року.

Традиційною для дошкільного закладу є участь в благодійних та соціальних заходах: благодійні акції та ярмарки на підтримку учасників із зони АТО, єдиний театральний день в рамках фонду «Сильні духом» на підтримку онкохворим дітям, конкурс дитячої творчості до Дня міста «Вірші читаємо – місто вітаємо!», фестиваль «Черешнёво», арт хода до Дня Незалежності, до Дня Примирення.

Дошкільний заклад продовжує здійснювати процес формування єдиного інформаційного простору через впровадження програмного забезпечення "КУРС: Дошкілля", що забезпечує інтеграцію до регіональної Інформаційної системи управління освітою (ІСУО) та Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО). Продовжує працювати електронна реєстрація дітей до дошкільного навчального закладу. Для підвищення рейтингу дошкільного закладу, пропагування досвіду роботи колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ДНЗ постійно поповнюється матеріалами сайт закладу http://lastivka.jimdo.com/. На сайті ДНЗ систематично висвітлювалися новини дошкільного закладу, цікава інформація про життя дітей, про проведені заходи та події, педагоги надавали поради, постійно змінювалась фотогалерея. 

Узагальнені висновки щодо здобутків, труднощів, недоліків у роботі ДНЗ у 2020/2021 н. р.

Аналіз роботи ЗДО за навчальний рік показав, що для реалізації   поставлених завдань були об’єднанні зусилля педагогічного колективу та адміністрації. Вдало  підібрані форми методичної роботи з кадрами позитивно вплинули на організацію життєдіяльності   та рівень  досягнень дітей.

Роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільну.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи у 2020/2021 н. році, роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільну з врахуванням завдань, які потрібно вирішити:

· реформувати предметно-розвивальне середовище закладу дошкільної освіти для повноцінної організації ігрової діяльності дошкільника, з метою їх  цілісного і всебічного розвитку;

· формувати спільну партнерську діяльність всіх учасників освітнього процесу в умовах сьогодення з втіленням нетворку.

Заклад вважає доцільним продовжити роботу над:

- стимулюванням  навичок ефективної комунікації дошкільників через ігрову діяльність;

- забезпеченням інформаційної відкритості закладу шляхом участі педагогів у фахових конкурсах, вихованців в конкурсах творчого спрямування.

- формуванням позитивного іміджу дошкільного закладу через оптимізацію медіа освітнього середовища;

- впровадженням проєктних, квест, ІК, мультимедійних технологій в освітній процес закладу;

 

Звіт затверджено на загальних зборах співробітників і батьків 13.05.2021 року.

 

 

Завідувач дошкільного

навчального закладу                                                                             Вікторина ПРОКОПОВИЧ

bottom of page